Świadectwa charakterystyki energetycznej obiektów, mieszkań i lokali użytkowychNasza firma zajmuje się sporządzaniem świadectw charakterystyki energetycznej obiektów, mieszkań i lokali użytkowych. Do sporządzania świadectw używamy profesjonalnego oprogramowania.

Świadectwo charakterystyki energetycznej musi posiadać każdy budynek oddawany do użytkowania, a także każdy budynek lub lokal sprzedawany albo wynajmowany. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument określający wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem obiektu lub lokalu, czyli energii na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oświetlenia.

Dla potrzeb sporządzenia charakterystyki energetycznej budynków przemysłowych i magazynowych nie uwzględnia się ilości energii dostarczanej do tych budynków dla celów technologiczno-produkcyjnych. W świadectwie ocenia się wielkość zapotrzebowania na energię wynikającego z przeznaczenia standardu budynku oraz jego systemów instalacyjnych, czyli na podstawie jego stałych, obiektywnych cech, a nie na podstawie pomiaru zużycia energii, gdyż trudno poddać ocenie sposób użytkowania budynku przez jego użytkowników.

Cena:

Ze względu na bardzo duże zróżnicowanie występujących budynków, każde zlecenie podlega indywidualnej wycenie. Prosimy o kontakt w celu ustalenia ceny wykonania świadectwa charakterystyki energetycznej.
 Rodzaj budynku Cena* Termin wykonania
 Lokale mieszkalne od 99zł 1-2 dni
 Domy jednorodzinne od 149zł 2-3 dni
 Budynki wielorodzinneod 349zł 3-10 dni
 Budynki użyteczności publicznej od 749zł 5-14 dni
*podane ceny są cenami brutto

Kontakt

W celu uzyskania dodatkowych informacji i ustalenia ceny, prosimy o kontakt:

inż. Igor Łabuda
nr uprawnień: 13494
tel: +48 667 377 300

e-mail: biuro@e-horizon.pl

Patryk Łabuda
tel: +48 509 598 633
e-mail: biuro@e-horizon.pl
Copyright Nazwa.pl